تشریفات مجالس

اولین قدم برای تشریفات مراسم  عروسی تصمیم گیری برای نحوی اجرای این مراسم است که باید با توافق طرفین و با در نظر گرفتن توان مالی به یک نتیجه ایده آل رسید.انتخاب بهترین مکان برای انجام تشریفات مراسم از نظر دسترسی با توجه به امکانات مهمانها انتخاب کنید.
بعد از رسیدن به نقطه نظر مشترک برای تشریفات مراسم ،تهیه کردن لیست مهمان هاست.البته یک موضوع بسیار مهم اینجا خودنمایی خواهد که و آن تناسب تعداد مهمان ها با فضایی که برای  تشریفات مراسم انتخاب شده است.این موضوع بسیار حایز اهمیت است چون اگر مهمانها زیاد باشند و فضا کوچک دوستان را به زحمت خواهند افتاد و نمیتوانند به خوبی از مراسم شما لذت ببرند و همچنین اگر فضا از تعداد مهمانها خیلی بزگتر باشد مهمانی انسجام و گرمای خود را از دست خواهد داد بنابراین تشریفات مراسم  دقت زیادی را می طلبد.
بعد از تصمیم گیری در مورد فضای تشریفات مراسم و تعداد مهمانها گام سوم نوع پذیرایی مورد نظر هست شامل شیرینی ،نوشیدنی و شام که هرکس بسته سلیقه و فرهنگ خود انتخاب خواهد کرد.حتما از کیفیت غذا مطمئن شوید به جای اینکه در مورد غذا مطالعه کنید آن را امتحان کنید.یکبار به شکل نا محسوس بدون اینکه مسئولان موسسه  برگزار کننده تشریفات و خدمات مجالس متوجه شوند از انواع غذاهایی که میخواهید سفارش دهید و با افراد با تجربه و کسانی که در این امر صاحب نظر هستند یک شورا تشکیل دهید تا خوب و بد هر نوع غذا را تشخیص دهید و براساس همین نظر سنجی میتوانید بهترین ها را انتخاب کنید.
یک مسئله مهم اینکه بعضی از تالارها و باغ عروسی پیشنهاد میکنند تهیه میوه و شیرینی را به عهده بگیرند ولی بهتر این است که زحمت این کار را خودتان بکشید چون هم ذائقه مهمانها و سلیقه خوراکی آن ها را بهتر میدانید و همچنین شست و شویی میوه هم با نظارت خودتان صورت بگیرد و در این مورد دقت کافی داشته باشید.
هر موسسه برگزار کننده  تشریفات مجالس خدمات متفرقه زیادی ارائه می دهند از بادکنک آرایی، میوه آرایی و گل آرایی مجالس گرفته تا اجاره هلی کوپتر،کالسکه طلایی و لیموزین.
میزبان امکانات را با توجه به خواسته های خود انتخاب می کند.مسائل مالی وحساب بانکی را شما می دانید نه آن ها .پس با دقت وحساب کتاب جلو بروید و اجازه ندهید که چشم و هم چشمی ها شما را دچار مشکل کند.
نکته ی دیگر اینکه حتما به خاطر داشته باشید خدمه و مجریان اصلی مراسم از رسم و رسوم خانوادگی و قومی شما بی خبرند پس اگر رسم ویژه ایی دارید و قصد انجام آن را دارید بهتر است قبل از برگزاری و طی یک جلسه توجیهی آنها را آگاه کنید.
قدم بعدی تعیین تاریخ عروسی است.بدیهی است همه برنامه ریزی های شما به تعیین این تاریخ بستگی دارد.بنابراین ابتدا متناسب با آداب و رسوم خودتان نسبت به تعیین تاریخ عروسی اقدام کنید.

فراموش نکنید که در تعیین روز جشن مسائل زیر را در نظر بگیرید:
تاریخ مراسم در هزینه های شما تاثیر میگذارد.برای مثال هزینه اجاره تالار در روزهای خاص و اعیاد و تعطیلات با روزهای عادی متفاوت است.حتی فصل برگزاری مهمانی می تواند تاثیر زیادی در هزینه های شما داشته باشد.مهمانها را در نظر بگیرید.اگر مهمانهایی از راه دور دارید بهتر است روزهای تعطیل را برای جشن خود انتخاب کنید اگر در شهرهای پر ترافیک زندگی می کنید در نظر داشته باشید که معمولا ترافیک خیابانها در تاریخ های خاص مثل روز پدر_مادر و اعیاد به مراتب بیشتر از روزهای عادی است و ممکن است روی برنامه ریزی شما تاثیر بگذارد.در تعیین تاریخ مراسم خود تداخل با برنامه دیگران را در نظر داشته باشید و تا جایی که امکان داشته باشد با دوستان،نزدیکان و اقوام در مورد تاریخ مراسم مشورت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *