چیدمان میز شام در مجالس عروسی

چیدمان میز و جایگذاری آنها در عروسی خیلی مهم است و تاثیر بسزایی در دکوراسیون باغ یا سالن خواهد داشت .

در حقیقت چیدمان آنها باید طوری باشد که پذیرایی از مهمان ها راحت و خود مهمان ها هم به راحتی آمد و شد داشته باشند .اگر مهمان ها در فضایی آسایش و راحتی نداشته باشند مطمعنا تاثیر منفی بر مجلس عروسی خواهد داشت .اگر طراحی و تزیین میز و صندلی به درستی انجام گیرد خدمات مجالس نیز بهتر انجام خواهد شد .چیدن میز یا با سلیقه شخصی میزبان صورت می گیرد یا همان خود کارکنان باغ یا سالن انجام میدهند .باید به خاطر داشته باشیم عروسی فقط یکبار در طول زندگی عروس و داماد اتفاق می افتد ،هر چه حساسیت هم نشان دهیم باز هم کم است .

اولین قدم می تواند انتخاب یک رو میزی زیبا باشد .استفاده از نوارهای رنگی،ساتن،نگین و منجوق می تواند رو میزی را بسیار جذاب کند .

برای دو چندان زیباتر کردن میز از گل هایی مانند داوودی،سوسن،رز و میمون میشود استفاده کرد .اگر رنگ هر یک از گل ها با رو میزی یا هر چیزی روی میز ست شود بسیار جذاب تر خواهد بود.

شمع هم یکی از عناصر مهم در چیدمان میز است .سعی داشته باشید اندازه یا همان ارتفاع شمع که با گل ها یکی باشد .هنگام صرف شام حتما شمع ها باید روشن باشند .

یکی دو لیوان شیک و مجلسی برای هر نوشیدنی کافی است به غیر از این فقط میز را شلوغ خواهد کرد .

یکی از مهم ترین عناصر میز شام در خدمات مجالس تالار پذیرایی دستمال سفره است که باید با مهارت و سلیقه زیاد تا خورده و بروی بشقاب قرار گیرند .قاشق کوچک هم برای خوردن دسر فراموش نشود .

استفاده از گل طبیعی بر روی میز تاثیر دو چندان دارد نسبت به گل های مصنوعی اگر میز شام سلف سرویس است،چیدمان آن را خیلی اصولی باید انجام داد.

بشقاب غذاخوری ،ظرف سوپ و سالاد  ،ظرف دسر و لیوان ها باید به تعداد وعده ها برای هر کس گذاشته شود .تعداد قاشق ها و چنگال ها نیز باید برای هر وعده و برای هر مهمان یک سری کامل از آن باشد .لیوان ها برای هر نفر ۳ عدد کافی است.

رنگ ظروف و مدل آنها باید با میز و رومیزی آن تناسب داشته باشد.

دستمال سفره را هم می توانید به شکل های مختلف قرار دهید تا تنوع ایجاد کنید نه فقط به یک شکل تکراری شکل هایی مثل :هرمی،فرانسوی،ظروف نقره،رول،مخروطی،پنکه،پیکان و شکل بادبزن .اینها همه بسیار زیبا و جذاب هستند و مطمعنا مهمان از این خلاقیت لذت خواهد برد.

میزی که قرار است ظروف گل ،شمع،دستمال و عناصر دیگر نیز روی آن قرار بگیرد.باید میز بزرگی باشد.پس در اندازه میز هم دقت کنیم.غذاها و خوراکی ها هم باید تزیین شود .تزیین روی غذاها از جمله برنج،خورش،کباب،دسر،ژله،سالاد و شیرینی هم می تواند میز عروسی را ذاب و قشنگ نماید.

شاید یکی از اولین چیزهایی که مهمان ها به هنگام ورود برایشان خیلی جلب توجه کند و آن ها را جذب کند همین چیدمان میز و صندلی باشد .پس در نحوه و چیدن تزیینات آن بسیار دقت کنید .میز شام در واقع همان میز پذیرایی را به زیباترین شکل بچینید.